ВАР остави Челси и Ливърпул равни

Челси и Ливърпул се срещнаха в дербито от първия кръг на английската Висша лига. Днес "червените" поведоха и бяха лишени от нов гол от ВАР и греда, а Челси изравни и на свой ред бе лишен от гола от ВАР по-късно, с което срещата завърши при 1:1 след попаденията на Луис Диаз и Дисаси в първото полувреме.

В 13-ата минута горната греда спря Салах от красив гол от дистанция, преди египтянинът да асистира на Диаз 5 минути след това когато разцепи защитата с извеждащо подаване и Диаз завърши за 1:0.

В 29-ата минута Салах и вкара след подаване на Арнолд, но ВАР преглед отмени попадението. В 37-ата минута Челси изравни след добра игра на Чилуел, който намери Дисаси за нисък удар през Алисон и 1:1.

В 40-ата минута Чилуел вкара когато заобиколи вратаря, но ВАР отново се намеси за да отмени гола поради засада. След почивката двата тима направиха редица промени, но това не доведе до промяна в резултата.