Челси и Нюкасъл поделиха точките

Челси посрещна Нюкасъл Юнайтед в последния кръг от английската Висша лига. Днес двата тима нямаха реални цели пред себе си, макар гостите да имаше как да се класират на трето място при загуба на Манчестър Юнайтед, която не се случи. Така за двата отбора ситуацията не се промени след 1:1.

В 9-ата минута Нюкасъл поведе когато ниско подаване на Андерсон достигна Гордън в полето и от близо той завърши за 1:0.

В 27-ата минута след натиск на Челси се стигна до 1:1 като Стърлинг стреля, но Трипиър непохватно вкара в собствената си мрежа за 1:1. До почивката Дубравка се прояви срещу Енцо.

Във втората част ВАР лиши "сините" от дузпа в едно спорно положение, а горната греда спаси Кепа от младата резерва Майли.