Брайтън и Сити направиха зрелищен равен (видео)

Брайтън посрещна Манчестър Сити в срещата от предпоследния тридесет и седми кръг на английската Висша лига. Днес на "Амекс Стейдиъм" двата тима се разделиха при 1:1 в зрелищен двубой с много отменени голове и положения, като Брайтън достигна шестата позиция с невъзможност да се покачи по-нагоре, и да пропадне надолу.

Брайтън започна по-силно и след няколко положения стигна и греда в 20-ата минута след удар на Уелбек. 5 минути след това обаче Халанд бе изведен в полето на противника и изчака Фоден за да му подаде през вратаря за 1:0.

В 38-ата минута кандидат за гол на сезона вкара Енцисо, който от дистанция изпрати топката право в далечния ъгъл на Ортега. Последва и гол в 44-ата минута на Уелбек, но той бе отменен от ВАР поради засада.

Във втората част гол вкара Холанд в 78-ата минута когато Палмър го намери с центриране на празна врата, но ВАР отново отмени попадението поради нарушение на нападателя.