Ман Сити с пестелива победа над Челси

Манчестър Сити посрещна Челси в срещата от предпоследния тридесет и седми кръг на английската Висша лига. Днес шампионът бе изведен с шпалир от противника си и макар Гуардиола да отслаби състава си с оглед спечелената вчера титла, момчетата му спечелиха с 1:0 и отпразнуваха вдигането на трофея след мача.

Единственият гол днес вкара Хулиан Алварез в 12-ата минута когато бе изведен от Коул Палмър в полето и стреля ниско покрай Кепа. Последваха още положения за Сити, а Челси отговори с удар в гредата в най-доброто си положение пред Галахър.

След почивката темпото бе по-ниско, и Сити също нацели греда чрез Филипс, намерен от Марез от статична топка. В 73-ата минута Алварез вкара отново при успоредно центриране на Марез, но ВАР видя засада при подаването към крилото и отмени попадението.

Откакто Челси победи с 1:0 Сити във финала на Шампионска лига през 2021 г. "сините" губят вече пети мач поред срещу "гражданите" без да вкарат гол. Последно те загубиха повече последователни срещи от един отбор между 1993-1996 (7 от Блекбърн), но никога не са губили 6 поред без да вкарат на противника.