Арсенал надви Нюкасъл във вълнуващ мач (видео)

Нюкасъл Юнайтед посрещна Арсенал в срещата от тридесет и петия кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" двата тима изиграха много отворен двубой с доста положения, но гостите спечелиха с 2:0 за да се върнат на точка зад Ман Сити и първото място. Нюкасъл може да отстъпи трета позиция на Манчестър Юнайтед ако по-късно днес "червените дяволи" вземат победа над Уест Хем.

Нюкасъл стартира ударно и в 7-ата минута ВАР отмени присъдена за тима дузпа за удар в ръката на Кивиор в полето. В 14-ата минута резултатът откри Йодегор за Арсенал когато получи топката от Жоржиньо далеч от вратата, но стреля ниско и през краката на бранител в ъгъла на вратата за 1:0.

Последваха големи спасявания на Поуп и Рамсдейл на двете врати, като вратарят на домакините се прояви многократно.

След почивката отново Нюкасъл тръгна силно и нацели греда. В 71-ата минута Арсенал отново вкара за 2:0 когато Мартинели напредна по левия фланг, навлезе в полето и центрира остро, а Фабиан Шар бутна топката в собствената си мрежа.