Отново дузпа реши Брайтън - Ман Юнайтед

Брайтън посрещна Манчестър Юнайтед в срещата от тридесет и третия кръг на английската Висша лига. След като наскоро двата тима играха 120 минути в полуфинала на ФА Къп и не си вкараха, днес след още над 90 минути те не успяха да стигнат до гол, но отсъдена дузпа в последната възможна секунда донесе победата с 1:0 на домакините от "АМЕКС".

До почивката остана мистерия как резултатът не се промени след като идвата отбора имаха възможности да вкарат по най-малко 3 пъти. Първото голямо положение бе пред Бруно и Антони, след това Митома пропусна няколко удара, а в края Рашфорд и Марсиал пропуснаха сами срещу Стийл.

Във втората част съдията позволи много остри влизания и не накъсваше играта, като може би спести някои и друг картон, както и подмина ситуации за дузпи, а положенията продължаваха и пред двете врати без успех. В тази част Де Хеа бе по-зает, но се стигна чак до 96-ата минута когато след корнер ВАР отсъди дузпа за игра с ръка на Шоу в полето.

Алексис МакАлистър застана зад бялата точка и реализира за победата с 1:0.