Арсенал се справи с Челси за 30 минути

Арсенал посрещна Челси в дербито от отложения кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините бързо вкараха три гола преди да намалят оборотите и да допуснат във второто полувреме за крайно 3:1. По този начин и с два изиграни мача повече Арсенал отново е с 2 точки пред Манчестър Сити на върха в таблицата, оставяйки Челси 12-ти.

Арсенал започна много силно с редица положения. Очаквано гол падна в 18-ата минута когато от ляво Джака центрира ниско и Йодегор засече за 1:0. В 31-ата минута Йодегор вкара и за 2:0 по идентичен начин, отново след ниско центриране от Джака.

В 34-ата минута при напрежение в полето Фофана не се справи добре и Жезус вкара за 3:0. Така на полувремето Франк Лампард замени Обамеянг с Хаверц в нападението на Челси.

Арсенал обаче продължи да създава положения и бе по-силен. В 59-ата минута Мартинели бе сменен от Тросар, и малко след това Челси вкара, като Мадуеке се разписа след като в този ден бе на най-високо ниво за "сините" - 3:1.