Ман Юнайтед отива срещу Сити на финал във ФА Къп (видео)

Брайтън и Манчестър Юнайтед премериха сили на "Уембли" във втория полуфинал от ФА Къп. След като вчера в най-старото състезание финал стигна Манчестър Сити след 3:0 над Шефилд Юнайтед, днес другите полуфиналисти не си вкараха гол за 120 минути и след 0:0 стигнаха до дузпи. Тук след 14 изпълнения Юнайтед спечели при единствена грешка на Соли Марч за Брайтън.

Двете полувремена се развиха по един и същ начин, като Брайтън започваше активно, а Юнайтед скоро превземаше центъра и организираше на свой ред опасни атаки. Де Хеа и Санчез обаче с големи спасявания съхраниха мрежите си сухи.

В продълженията също и двата тима имаха възможности, но гол така и не падна и се стигна до дузпи под агитката на феновете на Брайтън, където:

1.Световният шампион Алексис МакАлистър изпълни перфектна дузпа за 1:0;
2. Касемиро по земя прати вратаря в грешна посока за 1:1;
3. Паскал Грос също заби топката право в ъгъла на вратата перфектно за 2:1;
4. Диого Далот пласира ниска топка в ъгъла, който избра Санчез, между ръката и гредата за 2:2;
5. Денис Ундав стреля мощно и неспасяемо в ъгъла на Де Хеа - 3:2;
6. Джейдън Санчо без засилка прати топката неспасяемо в ъгъла - 3:3;
7. Еступинан прати Де Хеа в грешна посока за 4:3;
8. Маркъс Рашфорд стреля брилянтно и високо в ъгъла за 4:4;
9. Люис Дънк прати Де Хеа в грешна посока за 5:4;
10. Забицер стреля в обсега на Санчез, той удари топката с ръка, но ударът бе силен и не бе спрян за 5:5;
11. Адам Уебстър също прати Де Хеа в грешна посока за 6:5;
12. Ваут Вегхорст по земя прати Санчез в грешна посока - 6:6;

13. Соли Марч не намери вратата с удар високо - 6:6;
14. Виктор Линдельоф с перфектна дузпа прати Юнайтед на финал.