Ливърпул и Арсенал в зрелищен равен

Ливърпул посрещна Арсенал в срещата от поредния тридесети кръг на английската Висша лига. Днес гостите на "Анфийлд" започнаха много силно и поведоха с два гола, преди домакините постепенно да се върнаха в срещата и да започнат да доминират. В края на мача Арсенал можеше да претърпи и обрат, но видяхме 2:2.

В 8-ата минута Йодегор опита да изведе Сака в бърза атака, но Ван Дайк отклони в краката на Мартинели, който навлезе в полето и стреля покрай Алисон за 1:0. В 28-ата минута Мартинели взе и асистенция като намери главата на Жезус за 2:0.

Последваха шансове за Ливърпул, като в 42-ата минута Салах върна за 2:1, а във второто полувреме той можеше да вкара и дузпа. В 54-ата минута обаче от бялата точка той стреля ниско и неточно. Атаките пред Рамсдейл обаче продължиха и той трябваше на няколко пъти да се прояви геройски преди в 87-ата минута да допусне за 2:2 от Фирмино. В самия край вратарят направи две огромни спасявания за да остави нещата да завършат при 2:2.