Нюкасъл с победа в Брентфорд (видео)

Брентфорд посрещна Нюкасъл Юнайтед в срещата от поредния двадесет и девети кръг на английската Висша лига. Днес гостите спечелиха с 2:1 за да си върнат третата позиция в класирането наравно с Манчестър Юнайтед но с много по-добрата голова разлика.

В 8-ата минута Иван Тоней вкара в мрежата на Поуп, но ВАР отмени гола след проверка. В 27-ата минута домакините спечелиха и шанс да вкарат дузпа, но Поуп спаси удара на Тоней от бялата точка. В 43-ата минута реферът Крис Кавана отново посочи бялата точка за нарушение на Исак, и този път Тоней вкара за 1:0.

На почивката Уилсън и Гордън замениха Лонгстаф и Мърфи за Нюкасъл. Играта на гостите бе по-добра в тази част и те изравниха в 54-ата минута когато Жоелинтон игра добре и вкара през краката на вратаря. В 61-ата минута Калъм Уилсън помогна за обрат в срещата с асистенцията си за Исак, но отиграването на шведа беше сензационно за 2:1.

Последва нов гол за Уилсън, който беше отменен и резултатът до края не се промени.