Нюкасъл надигра и прескочи Ман Юнайтед

Нюкасъл Юнайтед посрещна Манчестър Юнайтед в срещата от поредния двадесет и седми кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" домакините спечелиха с 2:0 за да превземат третото място наравно по точки с "червените дяволи" но с 16 гола по-добра голова разлика. Двата тима са 14 т. зад второто място и Ман Сити.

В първата част домакините тотално доминираха и създадоха близо 10 положения, но Де Хеа с няколко изяви и доста големи пропуски оставиха резултата непроменен.

В 65-ата минута топка от Бруно Гимараеш на далечната греда бе върната по линията от Сен-Максимен с глава и Джо Уилок от близо с глава оформи 1:0. Десетина минути след това горната и страничната греда спасиха Де Хеа. Доминацията обаче продължи за Нюкасъл и в 88-ата минута и резервата Уилсън се разписа след статична топка от Трипиър изпратена на главата му за 2:0.