Арсенал с голяма победа над Палас

Арсенал посрещна Кристъл Палас в срещата от поредния двадесет и осми кръг на английската Висша лига. След победа с 4:1 на свой терен "аритлеристите" излизат на 8 точки над Манчестър Сити в класирането и с мач повече. Днес Сака вкара два пъти след като Мартинели откри, а Гранит Джака също вкара за тима на Микел Артета.

В 11-ата минута близо до гол бяха гостите, но гредата спаси Рамсдейл. Така в 28-ата Сака центрира за Мартинели и той завърши прецизно за 1:0. В 43-ата минута самият Сака се разписа след двойно подаване с Уайт и удар през Уитуърт за 2:0.

След почивката 3:0 направи Джака в 55-ата минута от близо след добро подаване на Тросар през защитата. Последва голът на гостите чрез Шлуп в 63-ата минута при корнер за 3:1.

В 74-ата минута Тиърни центрира ниско и Сака вкара отново без подготовка за 4:1.