Холанд с пореден хетрик, Сити отстрани Бърнли

Манчестър Сити посрещна Бърнли в срещата от четвърт-финалната фаза на ФА Къп. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините разбиха противника с 6:0 за да достигнат полуфиналите само дни след победата със 7:0 срещу РБ Лайпциг в Шампионска лига. Ерлинг Халанд вкара пет гола през седмицата, а днес само 3.

В 32-ата минута именно нападателят откри резултата за да достигне 40 гола за кампанията - 1:0. Само 3 минути след това след центриране на Фоден норвежецът реализира отново и за 2:0.

След почивката Холанд стигна до хетрик в 59-ата минута за 3:0. Така острието стана и първия играч с хетрици в лигата, ФА Къп и Европа след Джон Уорд от Ливърпул през 1984-85 г.

В 62-ата минута Де Брюйне изработи гол на празна врата на Алварез за 4:0. Коул Палмър вкара за 5:0 в 68-ата минута като довкара удар от белгиеца. Отново Де Брюйне в 73-ата минута подаде за Алварез зад защитата за крайното 6:0.