Суонзи ще играе във Висшата лига

Т. Михайлов

Суонзи победи с 4:2 Рединг във финалния плейоф за влизане във Висшата лига и през следващия сезон ще играе в най-силното първенство в света. По този начин Уелс се сдоби с първия си тим в английския елит. В герой за „лебедите“ се превърна Скот Синклеър, който наниза хеттрик.

След силно начало Синклеър откри в 21-ата минута с гол от дузпа, а в следващата атака резултатът бе удвоен отново от бившия нападател на Челси. В 40-ата минута Стивън Доби направи 3:0 и новият участник в елита почти стана ясен.

Все пак и втората част предложи много емоции. Небезизвестният Стивън Хънт намали в 49-ата минута, а Дани Милс върна мечтите на „поданиците на кралицата“ в 57-ата. Каракан можеше да направи 3:3, но опасният му удар срещна гредата. В 80-ата минута от нова дузпа Синклеър сложи точка в спора.