Борнемут надигра Ливърпул, Салах порти дузпа

Борнемут посрещна Ливърпул в срещата от двадесет и шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Виталити Стейдиъм" домакините спечелиха с 1:0 и оставиха противника на 3 точки извън топ 4. Филип Билинг реши мача с единствен гол в първата част, докато Салах пропусна дузпа във второто полувреме.

В 13-ата минута Гакпо бе намерил мрежата на противника, но голът не бе зачетен поради засада. Така в 28-ата минута Утара се пребори с Ван Дайк в една ситуация и върна за Билинг, който матира Алисон за 1:0. До почивката домакините се подобряваха с изминаване на времето, а силния старт на Ливърпул бе забравен.

Така Клоп включи Жота на почивката, а скоро видяхме в игра Милнър, Хендерсън и Фирмино, като промените може би подействаха за кратко след като в 68-ата минута именно Жота спечели дузпа, която Салах изпълни неточно. До края Ливърпул загуби духа си и не успя да наложи контрол.