Ман Сити надигра Нюкасъл (видео)

Манчестър Сити посрещна Нюкасъл Юнайтед в срещата от поредния двадесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:0 за да доближат върха на таблицата и Арсенал отново на 2 точки преди срещата на "артилеристите" от кръга.

В 15-ата минута днес Фоден вкара сензационен гол когато получи подаване на крилото от Родри, навлезе през четири човека и стреля през Поуп за 1:0. На 22 години и 280 дни англичанинът с 33 гола и 17 асистенции става най-младият играч достигнал принос от 50 гола за Ман Сити, като подобрява постижението на Габриел Жезус с 10 дни.

До почивката Гюндоган и Холанд бяха близо до голове, а Нюкасъл не предлагаше нищо. В 67-ата минута точно когато гостите редяха положения пред Едерсон и видяхме редица големи пропуски, Сити удари втори път чрез резервата Бернардо Силва, който точно се бе включил на мястото на Де Брюйне, получи подаване на границата на полето от Халанд, докосна и стреля с левия крак за 2:0.

Това бе и гол номер 1000 за Сити в лигата, при 160 вкарани на "Мейн Роуд" и 840 на "Етихад".