Арсенал разби Евертън

Арсенал посрещна Евертън в отложената среща от двадесет и петия кръг на английската Висша лига, като днес на "Емирейтс" домакините се разправиха с противника си с 4:0. По този начин "артилеристите" остават с 5 точки пред Ман Сити на върха в класирането, а головете вкараха Сака, Йодегор и Мартинели на два пъти.

В 40-ата минута Арсенал поведе след извеждане на Зинченко и силен удар на Сака под ъгъл за 1:0. Преди почивката в продължението на полувремето Сака и асистира когато открадна топката от противник и намери Мартинели за 2:0.

В 71-ата минута домакините с добра атака прехвърлиха топката от дясно на ляво и в края Тросар намери Йодегор за 3:0. В 80-ата минута резервата Нкетиа се отскубна и и върна за Мартинели за 4:0.