Сити с класика в Бристол

Бристъл Сити посрещна Манчестър Сити в срещата от осминафиналната фаза на ФА Къп. Днес на "Аштън Гейт" гостите спечелиха с 3:0 и продължиха към фазата на последните осем отбора в най-старото състезание. Два пъти се разписа Фил Фоден в срещата, а завърналият се от травма Де Брюйне оформи крайния резултат.

Още в първата атака Калвин Филипс можеше да вкара сензационен гол, но бе спрян от гредата. Фоден откри в 7-ата минута след перфектна топка от Марез за 1:0. Домакините отговориха с няколко положения, но тимът на Пеп Гуардиола остана по-силен.

На почивката Гуардиола смени вратаря Едерсон с Ортега. В 74-ата минута дойде вторият гол на Фоден в мача след добре организирана атака от Де Брюйне, в края на която англичанинът комбинира с Алварез и отклоненият му удар намери мрежата за 2:0.

В 81-ата минута Де Брюйне от дистанция вкара с фалцов удар за 3:0, с което гарантира победата.