Ман Сити вкара четири на Борнемут (видео)

Борнемут посрещна Манчестър Сити в среща от двадесет и петия кръг на английската Висша лига. Днес на "Виталити Стейдиъм" домакините отстъпиха с 4:1 и Ман Сити отново застава на 2 точки зад Арсенал, но с изигран мач повече от лидера в таблицата.

В 15-ата минута гостите поведоха след отклонен удар на Холанд, който срещна гредата и попадна в Алварез за 1:0. Халанд стигна до гола си в 29-ата минута след като Гюндоган намери Фоден и от трудна позиция той нямаше как да вкара, но норвежецът го направи за 2:0 и за да стигне 27-ят си гол за Сити за сезона, който е рекорд за нападател на клуба в историята.

Преди почивката Фоден оформи 3:0 след грешка на Билинг и отпразнува своя мач номер 200 за клуба. След почивката "гражданите" играха по-умерено, като в 51-ата минута ситуация пред Алварез бе записана като автогол на Мефам за 4:0.

Последваха редица промени за двата тима и когато срещата се доиграваше домакините стигнаха до 4:1 след центриране на Земура към Лерма и гол от близо.