Ливърпул удари Нюкасъл без вратар (видео)

Нюкасъл Юнайтед посрещна Ливърпул в срещата от двадесет и третия кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" гостите спечелиха с 2:0 за да достигнат осмата позиция в класирането наравно със седмия Брайтън по точки. Нюкасъл остава в топ 4 на 2 точки над Тотнъм.

Днес на практика срещата се реши в първите 20 минути след като Ливърпул поведе в 10-ата минута когато Арнолд подаде перфектно за Нунез и той матира Поуп с класа за 1:0. В 17-ата минута Салах с топка над защитата намери Гакпо за нов удар под вратаря и 2:0.

В 22-ата минута Поуп напусна наказателното си поле за да изчисти топка, но не успя с крака и хвана топката с ръце пред Салах, заради което бе изгонен, а Дубравка се включи на мястото на полузащитника Андерсон в замяна. Въпреки това при корнер в 41-ата минута на Трипиър се стигна до греда при удар на Бърн към Алисон.

Във втората част срещата се доиграваше, като с превес действията бяха от страна на "червените".