Ман Сити върна второто място с успех над Вила

Манчестър Сити посрещна Астън Вила в срещата от двадесет и втория кръг на английската Висша лига, като днес на "Етихад Стейдиъм" надви съперника си с 3:1 за да завземе обратно второто място в класирането, на 3 точки от върха и Арсенал, който има мач по-малко в момента. Ман Юнайтед пък е две точки назад на трето място.

В 4-ата минута днес след първия корнер в мача Марез центрира и Родри завърши с глава за 1:0. След още няколко положения в 39-ата минута Гюндоган удвои след ниско центриране на Холанд и удар от близо за 2:0.

В 44-ата минута Грилиш спечели дузпа и Марез вкара за 3:0, с което срещата бе решена преди почивката. В очаквано по-лекото второ полувреме Пеп Гуардиола смени Халанд и Диаш на почивката, като включи Аканжи и Алварез.

Така в 61-ата минута гостите върнаха гол чрез Уоткинс, но не постигнаха повече до края.