Ман Сити отстрани Арсенал от ФА Къп

Манчестър Сити посрещна Арсенал в срещата от петия кръг на ФА Къп. Днес домакините от "Етихад Стейдиъм" спечелиха с 1:0 за да продължат напред в състезанието за сметка на лидера в таблицата на първенството. И двата отбора не започнаха с най-силните си постройки, но видяхме основните имена в процеса на мача.

До почивката Сити владееше повече, но Арсенал имаше положенията, като Томиясу и Тросар можеха да вкарат на Ортега. Де Брюйне се приближи до гол във вратата на Търнър.

В 64-ата минута "гражданите" поведоха когато Грилиш се справи с двама защитника и намери Аке за фалцов удар ниско през Търнър и 1:0. Артета веднага включи в игра Мартинели и Зинченко на местата на Тросар и Тиърни, но домакините продължиха да владеят повече. В края Арсенал наложи натиск, но без успех.