Брайтън с класика над Ливърпул

Брайтън посрещна Ливърпул в срещата от поредния осемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "АМЕКС Стейдиъм" домакините се разправиха с 3:0 с "червените" на Юрген Клоп и прескочиха противника до седмата позиция в таблицата. Ливърпул изостава на 2 точки на осмо място, а над Брайтън е Фулъм точка напред на шеста позиция.

До почивката голове нямаше, но домакините имаха редица положения, като Александър-Арнолд спаси вратата на Ливърпул като блокира Марч в най-добрата ситуация.

Точно след почивката домакините поведоха когато сгрешен пас на Матип бе пресечен и в бърза атака топката стигна Митома, той не стреля добре, но Марч добави за 1:0. В 53-ата минута отново Марч направи 2:0 когато бе изведен през защитата от Фъргюсън.

В 81-ата минута Марч взе и асистенция като намери Дани Уелбек за 3:0.