Фулъм повали Челси

Фулъм победи Челси в отложен мач от 7-я кръг на Висшата лига на Англия.

Двубоят се проведе на "Крейвън Котидж" и завърши при резултат 2:1 за "котиджърсите".

Имаше шест промени в титулярния състав на домакините след победата им с 2:0 над Хъл във ФА Къп. Завърнаха се в отбора Бернд Лено, Кени Тете, Тим Рим, Антъни Робинсън, Жоао Палиня и Уилиан.

Новакът на "сините" Жоао Фелиш веднага получи място в челните редици на атаките. Тиаго Силва, Сезар Аспиликуета и Денис Закария също се присъединиха към титулярния състав след загуба с 0:4 от Манчестър Сити в ФА Къп.

Гостите едва не откриха резултата още във втората минута. Фелиш игра добре отдясно и търкулна топката към центъра на наказателното поле, но ударът на Кай Хаверц бе блокиран, а Люис Хол не успя да пробие през вратаря на домакините Бернд Лено.

Челси продължи да атакува, а Фелиш взе активно участие в действията на тима. Но в същото време "сините" не бяха безгрешни в защита, което вдъхнови Фулъм да продължи напред.

В 23-ата минута Трево Чалоба сбърка в близост до вратата си, а Карлос Винисиус побърза да изведе Боби Декордоу-Рийд на ударната позиция отдясно на наказателното поле - греда!

След няколко минути Хол вече сгреши. Последва прехвърляне на топката към противоположния край на наказателното поле, откъдето Вилиан отправи удар в далечния ъгъл на вратата с рикоширана топка от Чалоба — 1:0. Бразилецът не отпразнува попадението срещу бившия си отбор.

В останалата част на полувремето "сините" на няколко пъти натегнаха сериозно Лено, но той действаше безупречно на вратата.

Второто полувреме обаче започна с ответен гол. Мейсън Маунт завъртя топката към близката греда от пряк свободен удар, а Калиду Кулибали се оказа най-бърз при отскока, забивайки топката във вратата — 1:1.

Доброто начало на втората част скоро бе помрачено от контузия на Закария, който бе заменен от Жоржиньо, а след това Фелиш получи директен червен картон за скок в краката на съперника.

Челси не спря да атакува, но бе изключително трудно да го направи с десет човека, освен това Фулъм винаги дебнеха на контраатака.

Бедата дойде откъдето никой не очакваше. В 73-ата минута вратарят на гостите Кепа Арисабалага напусна вратата си, позволявайки на Винисиус да затвори с глава подаването на Андрес Перейра - 2:1.

Четвъртата смяна на Греъм Потър не промени нищо. „Котиджърсите“ по всякакъв възможен начин бавеха темпото, не позволявайки на играта да се ускори.

Едва в добавеното време Хаверц имаше възможност да спаси отбора си от поражение, но Лено отби удара.

Челси удължи черната си серия, а Жоао Фелиш сега ще бъде изправен пред наказание от три мача. Фулъм вече е неудържим, записвайки четвърта поредна победа във Висшата лига и изпреварвайки в таблицата Ливърпул.