Ман Сити се разправи с Челси и за купата

Манчестър Сити посрещна Челси в третия кръг на ФА Къп. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините постигнаха втора победа за седмицата над "Сините" след тази във Висшата лига, но този път с по-изразително 4:0. Първите три гола бяха вкарани в първото полувреме след доминантно представяне.

И двата отбора бяха отслабени от мениджърите за срещата, но Сити изглеждаше далеч по-добре, като в 23-ата минута Рияд Марез вкара красив гол с фалцов удар през Кепа от статична топка. В 29-ата минута ВАР присъди дузпа за нарушение на Хаверц в полето и Хулиан Алварез вкара от бялата точка за 2:0 с добре пласиран удар.

В 38-ата минута красива атака завърши Фоден, намерен от Уокър за 3:0 в полето. Така на почивката Греъм Потър замени Хаверц и Ковачич с Фофана и Закариа, след като срещата вече бе извън възможностите му. В тази част Сити играеше на ходом, но въпреки това в 84-ата минута стигна и до нов гол когато Фоден спечели нова дузпа срещу Кулибали и Марес вкара за 4:0.