Ман Сити с минимален успех над Челси (видео)

Челси посрещна Манчестър Сити в дербито от осемнадесетия кръг на английската Висша лига. Преди срещата между двата тима и във ФА Къп тази неделя "гражданите" спечелиха с 1:0 срещата сега благодарение на гол на Рияд Марес на "Стамфорд Бридж", с който Сити доближава първото място на 5 точки при равен брой срещи с лидера Арсенал.

До почивката голове нямаше, но видяхме положения. Чуквуемека бе най-близо с удар в гредата и Челси бе по-добър тук, което изненада след контузиите на Стърлинг и Пулисич рано в мача.

На почивката Гуардиола смени двата си крайни защитника Кансело и Уокър с Люис и Аканжи. Положенията продължиха и пред двете врати, а в 60-ата минута Грилиш и Марез се появиха на местата на Силва и Фоден. Именно Марез откри 3 минути след това след асистенция на Грилиш.