Арсенал и Нюкасъл поделиха точките (видео)

Арсенал посрещна Нюкасъл Юнайтед в срещата от осемнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс" двата отбора не успяха да си вкарат гол и се разделиха при 0:0. Така статуквото на върха се запазва и Арсенал води на Ман Сити с 8 точки и мач повече, и на Нюкасъл с 9 точки, но "свраките" имат мач повече от Арсенал и 2 повече от Сити.

До почивката Арсенал контролираше повече и създаде по-добрите положения. Одегор и Сака пропуснаха положения преди Нюкасъл да започне също да атакува. Гостите предпочитаха да действат на контри и центрирания от статични топки от Трипиър.

След почивката играта не се промени особено, а Поуп се прояви с голяма изява на вратата на Нюкасъл в края когато спря Нкетиа от това да реши срещата.