С един удар Евертън взе точки от Ман Сити (видео)

Манчестър Сити посрещна Евертън в срещата от седемнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад" гостите стартираха силно и поведоха, но след редица пропуски те позволиха на противника една контра и един удар, които доведоха до крайното 1:1, с което Сити остава на 4 точки зад лидера Арсенал и с мач повече.

В 24-ата минута днес Марез с добра игра в полето си отвори място през противник за да пусне успоредна топка за Холанд и 1:0. Нападателят стреля към човек на гол-линията, но Пикфорд в опит да избие отклони топката през защитника към мрежата. В 44-ата минута след подаване от статична топка на Де Брюйне гредата спаси Пикфорд от удар с глава на Стоунс.

След почивката в 64-ата минута Родри загуби топка в средата и гостите организираха бърза контра, в края на която Демарай Грей от дистанция и с фалцов удар матира Едерсон по неспасяем начин за 1:1.

Последва огромен натиск на Сити до края и при дадени 11 минути продължение до гол не се стигна.