Ман Сити без никакви проблеми в Лийдс (видео)

Лийдс Юнайтед посрещна Манчестър Сити в срещата от шестнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Еланд Роуд" гостите спечелиха с 3:1 след голове на Родри и Холанд на два пъти, с което те отново съкратиха дистанцията до първото място и Арсенал на 5 точки при равен брой срещи.

През първата част Сити доминираше но поведе в добавеното време чрез Родри въпреки по-ранни положения за Халанд в срещата. Родри опита да асистира на Марез в 46-ата минута, но добави спасеният от Меслие удар за 1:0.

В 51-ата минута Грилиш отне топка в опасна позиция и излязъл сам срещу вратаря той подаде на Халанд за лесен гол и 2:0. Това бе 19-ти гол в 14 мача за нападателя в лигата, с което той задмина постижението на баща си Алф-Инге Халанд от 18 гола в 181 мача в първенството.

В 64-ата минута норвежецът и добави към тази статистика отново след като размени двойно с Грилиш за 3:0. 10 минути след това Лийдс върна гол след корнер на Гринууд, който стигна главата на Стрюик за 3:1.