Арсенал поднови похода към титлата с победа (видео)

Арсенал посрещна Уест Хем Юнайтед в лондонското дерби от шестнадесетия кръг на английската Висша лига. С победата у дома на "Емирейтс" днес "артилеристите" събраха 40 точки при 15 изиграни мача и водят със 7 на най-близкия преследвач Нюкасъл, докато Ман Сити има 32 т. с мач по-малко.

Арсенал вкара ранен гол днес, но той не бе зачетен поради засада. Така в 26-ата минута поведоха гостите. Тук Салиба закъсня с едно влизане в полето и направи дузпа, която Бенрахма вкара за 1:0.

След почивката Сака изравни в 53-ата минута когато удар на Одегор попадна в него и той реагира бързо за 1:1. 5 минути след това Джака асистира за гол на Мартинели и 2:1. Обратът бързо стана и по-изразителен когато в 69-ата минута Одегор пусна за Нкетиа и 3:1.