Ман Сити изхвърли Челси

Манчестър Сити посрещна Челси в срещата от третия кръг на Купата на лигата. Днес на "Етихад Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:0 след голове на Рияд Марес и Хулиан Алварез, като трябва да се отбележи, че постройките и на двата отбора не бяха титулярни.

До почивката голове нямаше и гостите вероятно съжаляваха, че не са напред при две големи положения пред Кристиан Пулисич и Люис Хол. Джак Грилиш имаше шансове от дистанция за домакините.

На почивката за Сити се появиха Бернардо Силва и Калвин Филипс вместо Родри и Гюндоган. В 53-ата минута от статично положение гол вкара Марез за 1:0. 5 минути след това 2:0 направи и Алварес при една контра, в края на която отново Марез стреля, Менди изби, но нападателят довкара за попадението.

Челси не се предаде и създаде доста опасности до края, като дори вкара в 90-ата минута, но при вдигнат флаг на засадата.