Ман Сити с успех над Лестър и първо място (видео)

Лестър Сити посрещна Манчестър Сити в срещата от тринадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" гостите спечелиха с минималното 1:0 след гол на Кевин де Брюйне в отсъствието на тарана Ерлинг Холанд, който не беше в групата с травма. С трите точки Сити превзема първото място в класирането преди срещата на Арсенал от кръга, който изостава с 1 точка.

До почивката домакините се държаха много добре в защита, като издържаха на натиска и ситуациите пред Уорд. В една от редките си атаки и Барнс имаше шанс да вкара на Едерсон.

В 49-ата минута Грилиш спечели пряк-свободен удар на добра позиция и Де Брюйне изпълни над стената в гредата и мрежата за 1:0 с много красиво изпълнение. След гола "гражданите" отслабиха захвата и Лестър опита да атакува, но без успех до края.