Драматичен край между Челси и Юнайтед (видео)

Челси посрещна Манчестър Юнайтед в дербито от дванадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините поведоха с късна вкарана дузпа във второто полувреме, но 3 минути след 90-ата Касемиро върна равенство за 1:1. В срещата гостите загубиха и Рафаел Варан, който напусна с изглежда тежка контузия.

До почивката Юнайтед можеше да води убедително, но редица големи положения пропуснаха Рашфорд и Антони. След почивката в 60-ата минута Варан се контузи при влизане в противник и на мястото му се появи Виктор Линделоф за гостите. Почти веднага последва и най-доброто положение за Челси, а то бе удар с глава в гредата на Де Хеа от Чалоба.

В 84-ата минута МакТоминей задържа Броха в полето и това бе дузпа, която Жоржиньо вкара за 1:0. В 4-ата от дадените 6 минути продължение пък Люк Шоу намери главата на Касемиро за прехвърлящ удар над Кепа Арисабалага, който той изби в гредата, но топката премина и линията преди да бъде изчистена.