Холанд с два и победа над Брайтън (видео)

Манчестър Сити посрещна Брайтън в срещата от дванадесетия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Етихад Стейдиъм" спечелиха с 3:1 и нападателя Ерлинг Халанд вкара два от головете, с което достигна 17 в лигата, повече от всеки играч на Сити миналата година в края на сезона, и при положение, че се намираме в месец октомври.

В 22-ата минута Холанд откри резултата след дълга топка от Едерсон напред. Тук вратарят Санчез излезе от полето си, Холанд овладя покрай него и се справи с бранител преди да вкара на празна врата за 1:0. В 41-ата минута ВАР отсъди и дузпа срещу Бернардо Силва в полето на противника, и Холанд стреля от бялата точка за 2:0.

След почивката Брайтън върна гол чрез Тросар в 53-ата минута. Това вдъхнови тима за силни минути, но Де Брюйне уби желанието на опонентите в 75-ата минута с фалцов удар извън полето за 3:1.