Ливърпул с удар по амбициите на Ман Сити (видео)

Ливърпул посрещна Манчестър Сити в дербито от десетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините спечелиха с 1:0 след попадение на Мохамед Салах, с което Сити ще остане с 4 точки зад лидера в класирането Арсенал и наравно с Тотнъм. Ливърпул ще се покачи до 8-ма позиция наравно по точки с отборите до 10-то място и точка под 7-мо.

До почивката Сити имаше добри положения, но Холанд стреля с глава в Алисон, докато удар от дистанция на Гюндоган бе спасен. Робертсън и Жота отговориха с положения пред Едерсон.

Втората част започна с голямо положение за Салах, но Едерсон спаси с перфектна изява. В 55-ата минута Фоден вкара в мрежата на противника, но голът бе отменен от ВАР заради по-ранно нарушение на Халанд. Малко след това Алсион спря удар отново на нападателя, преди в 76-ата минута вратарят да прати топка далеч напред, Салах да овладее през Кансело и да излезе сам срещу вратаря за 1:0.

До края Сити атакуваше, но до гол не се стигна.