Арсенал остава първи с нова победа (видео)

Лийдс Юнайтед посрещна Арсенал в срещата от десетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Еланд Роуд" гостите спечелиха с минималното 1:0 благодарение на гол от Букайо Сака, с което "артилеристите" остават на първо място в класирането и 4 точки над Манчестър Сити и Тотнъм.

В 35-ата минута Арсенал поведе след няколко положения по-рано. Тук след грешно решение на Родриго Сака пое топката и размени двойно с Одегор преди да вкара с мощен удар за 1:0.

На почивката Бамфорд се появи вместо Родриго при домакините и веднага талисманът вкара във вратата на Рамсдейл, но бе отчетено нарушение. В 60-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините за игра с ръка на Салиба и Бамфорд отново застана зад топката, но стреля неточно. Натискът на Лийдс продължи, но без промяна на резултата.