Челси спечели на гости на Вила (видео)

Астън Вила посрещна Челси в срещата от десетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Вила Парк" гостите спечелиха с 2:0 и така запазиха позицията си в топ 4 на класирането, докато Вила остава на точка над опасната зона. Двата гола в срещата бяха на сметката на Мейсън Маунт.

След само 6 минути игра голяма грешка на Тайрон Мингс стана причина Маунт да завърши спокойно за 1:0. В 15-ата минута гредата спаси Челси при удар с глава на Бейли. Малко след това Кепа по невероятен начин отрази три удара на МакГин, Ингс и Рамзи и някак не допусна. До почивката може би героя за Челси бе вратаря с още няколко големи изяви.

В 40-ата минута Стърлинг също нацели гредата на противника и до почивката нямаше повече голове. Кай Хаверц и Марк Кукурела бяха сменени от Кулибали и Азпиликуета.

В 65-ата минута Маунт направи резултата 2:0 от статично положение като ударът бе в средата на вратата и Мартинез трябваше да реагира по-добре.