Антони с дебютен гол и победа над Арсенал (видео)

Манчестър Юнайтед прие лидера в класирането Арсенал в дербито от шестия кръг на английската Висша лига и след победа с 3:1 се настани на 3 точки от върха. Днес на "Олд Трафорд" дебютира и рекордната покупка за лятото - Антони, който се отчете с гол, а Маркъс Рашфорд асистира на крилото, след което вкара още два пъти.

Юнайтед започна много агресивно, но в 12-ата минута Одегард взе топката от Ериксен в средата и изведе Мартинели за гол, който ВАР отмени поради нарушение срещу Ериксен. В 35-ата минута Рашфорд изведе Антони в полето и под ъгъл той вкара за 1:0.

След почивката Арсенал тръгна много силно, но пропусна няколко възможности и нацели и греда. В 62-ата минута една избита топка от краката на Жезус падна на пътя на Сака и той вкара през краката на Лисандро Мартинез за 1:1.

В 66-ата минута Юнайтед се върна като Бруно от дълбочина изведе Рашфорд сам срещу вратаря за 2:1. В 75-ата минута Ериксен се оказа на върха на една контра и пусна отново за Рашфорд за 3:1.