Ман Юнайтед с победа и в Лестър (видео)

Лестър Сити посрещна Манчестър Юнайтед в срещата от петия кръг на английската Висша лига. Днес на "Кинг Пауър Стейдиъм" гостите спечелиха с 1:0 за да съберат трета поредна победа след двете загуби на старта, докато Лестър се настани на последното място в таблицата с 4 загуби от началото на сезона.

Юнайтед започна агресивно срещата и в 23-ата минута след добра атака на Бруно, Рашфорд и Санчо, последният бе изведен между двама защитници сам срещу вратаря, заобиколи го и вкара на празна врата за 1:0. До почивката домакините така и не затрудниха Де Хеа.

Лестър обаче се подобри през втората част и имаше възможности. Може би най-добрата бе на Джейми Мадисън от пряк-свободен удар, но Де Хеа спаси добре насочен удар към ъгъла на вратата.

Така Юнайтед запази и рекорд от 118 мача в лигата, в които не губи когато води на почивката (101 победи, 17 равни). Последната загуба в такава ситуация бе именно срещу Лестър на 21 септември 2014 г. (загуба с 3:5).