Арсенал обърна Фулъм и остана първи

Арсенал посрещна Фулъм в лондонското дерби от четвъртия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Емирейтс" изоставаха в резултата, но се върнаха с пълен обрат до победа с 2:1, която продължава перфектния рекорд за кампанията до момента и оставя "артилеристите" на първото място с 2 точки над Манчестър Сити.

До почивката голове нямаше, Арсенал изглеждаше по-заплашително, а Сака пропусна голяма възможност. В 56-ата минута Габриел се забави да изчисти една топка в защитата на домакините, Митрович му отне и вкара сам срещу вратаря за 1:0.

Това принуди Микел Артета да извади Тиърни от защитата и да включи нападателя Нкетиа, което доведе до резултат в 64-ата минута когато Сака подаде на Одегор на дъгата и той стреля за 1:1. Натискът продължи и в 85-ата минута при корнер Салиба и Габриел скочиха с вратаря на Фулъм, и Габриел се поправи с гол за 2:1.