Ман Юнайтед надигра и прескочи Ливърпул

Манчестър Юнайтед посрещна Ливърпул в най-очакваното дерби от третия кръг на английската Висша лига. Днес на "Олд Трафорд" домакините поведоха с два гола и срещата завърши при 2:1 за домакините, с което те се отделят от дъното до 14-ата позиция, с точка и две позиции над съперника от Мърсисайд.

Още в 10-ата минута днес след агресивно начало Юнайтед можеше да поведе, но в добра ситуация срещу вратаря Еланга нацели страничната греда на Алисон. 6 минути след това обаче младокът асистира като пусна топка на дузпата за Санчо, той финтира Милнър и стреля в ъгъла за 1:0. До почивката най-близо до ответен гол Ливърпул бе в една ситуация, в която Бруно бе спрян да си вкара автогол.

На почивката Марсиал се появи за Юнайтед вместо Еланга, и именно той в 53-ата минута изведе Рашфорд сам срещу вратаря за 2:0 след грешка на Хендерсън в центъра.

Към края Ливърпул започна да атакува повече и в 81-ата минута при удар на резервата Карвальо, Де Хеа изби на главата на Салах и той вкара за крайното 2:1.