Челси катастрофира на Еланд Роуд (видео)

Лийдс посрещна Челси в срещата от третия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Еланд Роуд" спечелиха с 3:0 с уверено представяне, в което "сините" на Томас Тухел дори останаха с човек по-малко към края.

И двата тима стартираха много агресивно с редица положения пред двете врати. В 15-ата минута и гол на Стърлинг бе отменен поради засада. Лийдс обаче продължи натиска по-дълго и в 33-ата минута една върната топка към Менди бе отнета от Аронсон и той вкара за 1:0. Тук вратарят задържа прекалено дълго, опита да финтира противника и загуби.

В 37-ата минута от статична топка Харисън достави топка на Родриго и той завърши с глава за 2:0. След почивката и самият Харисън вкара в 69-ата минута след асистенция на Родриго. В 84-ата минута новата покупка Кулибали бе изгонен за втори жълт картон при нарушение срещу Гелхард.