Брайтън удари Ман Юнайтед на Олд Трафорд (видео)

Манчестър Юнайтед посрещна Брайтън в срещата от първия кръг на английската Висша лига. Днес дебютът на новия мениджър Ерик тен Хаг завърши с поражение след като гостите спечелиха с 2:1 с две попадения на сметката на Паскал Грос в първото полувреме.

В 30-ата минута днес Уелбек избегна капана на засадата и се включи в полето, центрира ниско на далечната греда за Грос и той завърши за 1:0. 9 минути след това един избит удар от Де Хеа попадна отново на пътя на Грос и той оформи 2:0.

След почивката Тен Хаг реагира като включи Роналдо в игра вместо Фред, а поставеният на върха на нападението Ериксен се върна в средата на терена, като Юнайтед овладя центъра след този ход. След няколко големи положения в 68-ата минута се стигна и до 2:1 след един корнер, макар топката случайно да се удари в Далот и МакАлистър с опит да изчисти си вкара автогол.

До края и Ван де Бек се появи на мястото на Мактоминей, но до повече голове не се стигна.