Арсенал се сбогува с надеждите си за титла

Арсенал загуби като гост на Болтън с 2:1 и по този начин "артилеристите" със сигурност загубиха всякакви шансове за титлата през този сезон. След като в началото на сезона бяха сред фаворитите за шампион на Англия, сега възпитаниците на Арсен Венгер записаха само една победа в последните си седем срещи.

Домакините поведоха в 38-ата минута, когато след центриране от корнер, стражът на Арсенал спаси удар с глава, но при добавката Даниел Стъридж се разписа за 1:0. След почивката съдията отсъди доста спорна дузпа за Болтън, която обаче бе изпусната от Кевин Дейвис. В 48-ата минута Робин ван Перси, след няколко залъгващи финта и двойно подаване, стреля, топката премина през куп от играчи на домакините и връхлетя в тяхната мрежа за 1:1.

Точно когато срещата вървеше към равен резултат, в последната минута, след центриране от корнер, Тамир Коен се извиси над защитниците на гостите и с глава донесе победата за своя тим.