Нюкасъл удари Арсенал

В предпоследния кръг от английската Висша лига Нюкасъл Юнайтед посрещна Арсенал за победа с 2:0. Този резултат оставя "артилеристите" извън топ 4 на 2 точки под Тотнъм при 1 оставащ мач до края на кампанията. Преди този мач Арсенал имаше 17 победи в последните 18 мача срещу "свраките".

До почивката днес голове нямаше, домакините доминираха във владението и бяха по-близо до гол чрез Максимен, чийто удар бе спасен от Рамсдейл. Сака също бе близо във втория точен удар до почивката в мача.

В 55-ата минута Бен Уайт си вкара автогол при центриране на Жоелинтон за 1:0. В 85-ата минута и новият любимец на домакините Бруно Гимараеш вкара за 2:0 когато Рамсдейл първо спря Уилсън, но топката попадна в бразилеца.