Арсенал би Лийдс и се установи в топ 4 (видео)

Арсенал посрещна Лийдс Юнайтед в срещата от поредния тридесет и пети кръг на английската Висша лига. днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:1 над останалия с човек по-малко съперник, който попада в опасната зона след победата на Евертън в кръга. Арсенал пък отвори дистанция от 4 точки над Тотнъм и петото място, като Челси е само точка напред.

Още в 5-ата минута днес грешка на вратаря Меслие доведе до гол на Нкетиа за 1:0. Още 5 минути по-късно Мартинели от ляво намери отново Нкетиа в полето и той завърши хладнокръвно за 2:0. В 27-ата минута Люк Ейлинг с агресивно влизане на аут-линията срещу Мартинели получи червен картон от съдията и това успокои играта на домакините.

Във втората част Лийдс обаче върна гол в 66-ата минута с първия си удар по вратата на Арсенал, който дойде след корнер и когато Фирпо отклони на волето на Диего Йоренте. В края Лийдс все пак опита натиск, на който Арсенал издържа, дори с малко късмет.