Евертън излезе от дъното с нова победа (видео)

Лестър Сити посрещна Евертън в срещата от тридесет и петия кръг на английската Висша лига. Днес гостите на "Кинг Пауър Стейдиъм" спечелиха с 2:1 и събраха 35 точки, или вече имат 1 повече от Бърнли и Лийдс, при трите отбора в пряка битка кой да не заеме последното място, което ще прати някой от тях в Чемпиъншип.

Тук в 6-ата минута гостите излязоха напред чрез Миколенко и воле през доста хора пред Шмайхел за 1:0. В 11-ата минута Патсон Дака изравни за 1:1 след грешка на Коулман и Мина в защитата.

В 30-ата минута при корнер на Грей топката достигна Ришарлисон и ударът му с глава бе париран от Шмайхел, а Мейсън Холгейт реагира най-бързо за 2:1 за "карамелите".

На почивката Харви Барнс се появи за домакините вместо Айозе Перез, като днес ключовият Джеймс Мадисън също не бе в състава на домакините. Последва включване на Варди и Кени, като Лестър доминираше, но Пикфорд не допусна повече.