Евертън удари Челси (видео)

Евертън посрещна Челси в срещата от поредния тридесет и четвърти кръг на английската Висша лига. Днес на "Гудисън Парк" домакините спечелиха с 1:0 и застанаха на 2 точки зад 17-ата позиция и Лийдс, който има и мач повече. Челси остава на 5 точки над четвъртото място в таблицата.

Срещата е от изключително значение за спасението на "карамелите" и по поведението на играчите това личеше. Рано в мача те натиснаха противника за опит за ранен гол, но Гордън бе само близо от статично положение. Челси постепенно навлезе в мача и завладя над 70% от времето, но без да създава достатъчно опасности. Така на почивката и Ковачич се появи вместо Жоржиньо.

Веднага след началото на втората част обаче Евертън повтори натиска от първата част и този път успешно, като Ришарлисон завърши след размяна на пасове с Грей при една грешка на Азпиликуета за 1:0.

До края герой за домакините стана Пикфорд, който спря положения пред Хаверц, Маунт и Рудигер, а и бе спасен от гредата.