Ливърпул на финал през Ман Сити (видео)

Манчестър Сити и Ливърпул се изправиха в първата полуфинална среща на ФА Къп. На стадион "Уембли" днес мърсисайдци спечелиха с 3:2 възползвайки се от грешките на резервния вратар Стефен и редицата промени в състава на Пеп Гуардиола.

След само 9 минути игра днес при корнер на Робертсън топката достигна Конате на дузпата и той надскочи опеката си за да стреля над главата на Стефен за 1:0. В 17-ата минута върната топка към Стефен бе задържана прекалено много от него на гол-линията, като с шпагат Мане вкара от краката на вратаря за 2:0.

Точно преди почивката резултатът стана и 3:0 отново чрез Мане, който получи подаване над защитата от Тиаго и с красив удар я прати в близкия за вратаря ъгъл между Стефен и гредата.

Сити започна по-добре втората част с бърз гол на Грилиш за 3:1, но "гражданите" стигнаха до втория си гол чак в 91-ата минута когато Бернардо Силва реализира. До края Сити имаше и още положения, но не успя да изравни.