Ман Сити си върна първото място (видео)

Бърнли посрещна Манчестър Сити в срещата от тридесетия кръг на английската Висша лига. По-рано днес след победа на Ливърпул "гражданите" изоставаха с мач по-малко и 2 точки на временния лидер, но след победата с 2:0 на "Търф Моор" те отново водят с точка над тима на Юрген Клоп.

В срещата ранен гол вкара Де Брюйне след подаване на Стърлинг за 1:0. След още няколко положения 2:0 стана в 25-ата минута когато отново Стърлинг прати топката в същата позиция както при първия гол, но тук завърши Гюндоган за 2:0.

След почивката Бърнли почти не играеше с топката, като до 70-ата минута бе направил едва 36 подавания срещу 155 за домакините за тази част. В 80-ата минута и гредата спаси домакините от нов гол.